Stanowisko do pakowania – połącz je z BaseLinkerem

Organizacja procesu wysyłki paczek w początkującym biznesie opiera się w większości o podstawowe działania. Co w sytuacji kiedy zamówień przybywa, firma się rozrasta, a nas codziennie przytłacza ilość czynności do wykonania? Z pomocą przychodzi BaseLinker. Jak przygotować stanowisko do pakowania, by w pełni wykorzystać jego funkcje? Zapraszam do lektury!

Od czego zacząć tworząc stanowisko do pakowania?

Przede wszystkim należy myśleć pozytywnie i nie obawiać się zmian. Podjęcie decyzji o reorganizacji pracy i ułatwieniu procesów, to podstawa dalszego rozwoju firmy. 😊

Pierwszy krok to ustalenie co będzie nam potrzebne do sprawnej realizacji zamówień. Polecam przygotować kompletne stanowisko dla pracownika pakującego wysyłki oparte o BaseLinkera. Co wchodzi w skład takiej zorganizowanej przestrzeni?

  1. Komputer / laptop podłączony do sieci,
  2. Drukarka fiskalna (jeśli mamy taki obowiązek i nie korzystamy z tzw. eFaktury),
  3. Laserowa / atramentowa drukarka do dokumentów A4 (jeśli będziemy drukować np. faktury papierowe, etykiety kurierskie lub podziękowania do paczek),
  4. Termiczna drukarka do listów przewozowych (niekoniecznie, lecz rekomenduję takie rozwiązanie),
  5. Skaner kodów kreskowych podłączony do stanowiska (opcjonalnie),
  6. Kamerka internetowa (opcjonalnie).

Jakie są zalety dobrego stanowiska do pakowania?

Stanowisko możemy konfigurować dowolnie, w zależności od stopnia rozwoju infrastruktury sieciowej i używanego software’u. Wszystkie peryferia możemy podłączyć bezpośrednio do stanowiska lub skorzystać z drukarek sieciowych. Drugie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy planujemy kilka stanowisk, a niektóre urządzenia mają być współdzielone. Dzięki podłączeniu ich do Ethernetu zyskujemy elastyczność w ich wykorzystaniu.

Jeśli produkty są oklejone kodami kreskowymi lub w pierwszej kolejności do zamówień powstają listy przewozowe, na podstawie których będziemy pakować towary, przyda się skaner. Dzięki niemu możemy kontrolować wydawany towar oraz otwierać szczegóły zamówienia skanując kod etykiety kurierskiej.

label

Wskazówka

W BaseLinkerze możemy tworzyć własne zdarzenia, które powodują wykonanie konkretnych funkcji. Wywołanie takiej akcji generuje przycisk na ekranie, skrót klawiaturowy lub zeskanowanie przypisanego kodu kreskowego. Dzięki temu możemy np. decydować o gabarycie paczkomatu, który zostanie przypisany do etykiety. Skanując odpowiedni kod kreskowy, wystawiamy i jednocześnie drukujemy żądaną etykietę. Możemy przyczepić kody kreskowe na stałe przy stanowisku lub jeśli mamy kartony z własnym nadrukiem – dodać wewnętrzny kod kreskowy i jeszcze bardziej zabezpieczyć się przed pomylonym gabarytem. Jest to rozwiązanie, które np. pozwala uchronić się przed dopłatami z firmy Inpost 😊

Istnieje możliwość podłączenia kamery do stanowiska komputerowego i wykonanie zdjęcia w dowolnym momencie pakowania paczki.  Zapisaną w BaseLinkerze fotografię możemy w dowolnej chwili udostępnić Klientowi. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku firm, które np. borykają się z zarzutami wysyłki niekompletnego towaru i potrzebują dowodu na swoją obronę.

Jedno stanowisko do pakowania? Nie tylko!

Dzięki możliwości założenia dowolnej ilości kont pracowników, możemy bez przeszkód zaangażować do pakowania większą ilość osób. W przypadku, gdy posiadamy wiele urządzeń zewnętrznych do podłączenia, możemy je skonfigurować z każdym stanowiskiem osobno. 


W sytuacji, gdy współdzielimy np. jedną drukarkę między dwoma pracownikami – konfigurujemy wszystko tak, aby np. dwa komputery pracowały z jedną drukarką do faktur. O ile tempo pracy nie narzuca konieczności drukowania wszystkiego z podziałem na konkretne stanowisko, lecz zamówienia pakuje więcej niż jedna osoba – może to być dobre rozwiązanie.

Podsumowanie

Zachęcam do sprawdzenia ile funkcjonalności wykorzystujecie na swoich stanowiskach do pakowania. Dzięki usprawnieniom, możemy zyskać nie tylko czas, ale też pieniądze oraz zadowolenie klientów. Szybciej wysłane paczki, które są poprawnie skompletowane na pewno zadowolą kupujących i zostawią pozytywne wrażenia.  

Zapraszam do przesyłania pytań, jeśli temat stanowisk do pakowania z wykorzystaniem automatyzacji okaże się potrzebny w  Twojej firmie. Na pewno zorganizujemy wspólnie wydajne miejsce do pracy, by proces pakowania paczek przełożył się na realne korzyści.

Życząc sukcesów – pozdrawiam!

p.s. Wydłużony okres testowy BaseLinker uzyskasz rejestrując się z tego odnośnika. Po założeniu konta, zgłoś przez formularz kontaktowy chęć przedłużenia okresu testowego. Niezbędne jest, aby adres mail wpisany w formularzu był zgodny z tym, którego użyjesz do rejestracji.

REJESTRUJĘ!