Zestawy w Subiekt – czy warto z nich korzystać?

Zestawy w Subiekt

Do czego tak naprawdę przydają się zestawy w Subiekt i czy warto je tworzyć? To pytanie zadaje sobie wielu sprzedawców, zarówno tych na początku przygód z systemami księgowo-magazynowymi, jak i tych bardziej zaawansowanych, planujących synchronizację stanów magazynowych.

Czym są kartoteki kompletów?

Każdy z systemów ERP Insert posiada tzw. kartoteki Kompletów. Są to po prostu zestawy, które składają się z produktów sprzedawanych oddzielnie. Na przykład, sprzedając telefony komórkowe oraz szkła ochronne, posiadamy kartoteki dwóch produktów – telefonu i szkła ochronnego. Kiedy chcemy, aby sprzedaż zestawu odbywała się za pomocą jednej kartoteki – tworzymy komplet. 

Zestawy w Subiekt- korzyści

Jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie kompletów, zyskujemy co najmniej na dwóch płaszczyznach.

Wykorzystując integracje (np. rozwiązania SellIntegro)  Subiekta i BaseLinker możemy wprowadzić synchronizację stanów magazynowych pojedynczych produktów, jak i kompletów. Tworząc zestawy i uruchamiając wtyczkę z synchronizacją, monitorowanie możliwych kombinacji produktów do sprzedaży dzieje się samoczynnie. Na rzecz kompletów nie musimy również blokować stanów produktów pojedynczych. Zestaw złoży się dopiero w momencie zakupu. 

Opierając się o kartotekę kompletu, która zostanie do zamówienia dodana automatycznie – system samodzielnie zdejmie nam potrzebne składniki ze stanu magazynowego i doda stan kompletu. Powstanie dokument rozchodu wewnętrznego na składnikach oraz przychodu wewnętrznego na komplecie. 

Dodatkowo, jeżeli składowej kompletu braknie, samoczynnie nastąpi wysłanie zerowego stanu magazynowego całego zestawu, a oferta będzie niedostępna do zakupu. Dotyczy to również bardziej złożonych zestawów. Jeśli np. sprzedajemy komplet 3 różnych długopisów i 2 identycznych zeszytów, to posiadanie tylko jednego zeszytu spowoduje wyliczenie całego kompletu na zero. Po wprowadzeniu dostawy pozostałych składowych, dzięki synchronizacji produkt może ponownie wznowić się, praktycznie bez naszej ingerencji.

Drugą korzyścią jest zapis sprzedaży na dokumencie handlowym. Sprzedając zestaw, który na dokumencie składa się z oddzielnych pozycji, kupujący może zwrócić niepełny komplet. Najczęściej sprzedaż w zestawie, to korzystna cena. Zakładając promocyjną wartość na jeden ze składników kompletu, moglibyśmy otrzymać zwrot połowy zestawu w ramach odstąpienia od umowy. Trudno wtedy udowodnić, iż zakup dotyczył kompletu.  Sprzedając na paragonie czy fakturze faktyczny komplet, który składa się z jednej pozycji, rezygnacja z zakupu i odstąpienie jest możliwe tylko, jeśli kupujący odeśle cały, nienaruszony zestaw. 

Ciekawe rozwiązanie dla każdego

Niezależnie czy prowadzimy sprzedaż w sklepie internetowym, na Allegro czy innym marketplace, dodatkowe pozycje w ofercie zawsze są w cenie. Drobna zniżka w przypadku kompletu potrafi zdziałać wiele dobrego. Zestawy w Subiekt będą do tego celu idealnym rozwiązaniem, które wraz z synchronizacją stanów ułatwią monitorowanie stocków oraz zamykanie i wznawianie ofert sprzedaży.

Z kodem ASKME4 dodatkowe 5% rabatu na bardzo przydatne rozwiązania SellIntegro. Zachęcamy do testów, w ofercie wiele ciekawych integracji.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wdrożeniem pełnej automatyzacji obsługi i pakowania zamówień z użyciem BaseLinker oraz systemów Insert, czekamy na kontakt