Kategorie dokumentów Subiekt GT / Nexo / Navireo

Kategorie w Subiekt GT

W tym krótkim wpisie przedstawimy czym są kategorie dokumentów Subiekt GT i innych systemów ERP. Podczas konfigurowania systemu ERP- Subiekt GT, Nexo czy Navireo  lub rozważań dotyczących integracji z zewnętrznymi systemami, warto zastanowić się nad wykorzystaniem kategorii dokumentów.

Funkcjonalność ta występuje w oprogramowaniu Insert czy Comarch i pozwala na sprawne monitorowanie realizacji zamówień oraz umożliwia prowadzenie bardziej szczegółowych analiz sprzedaży.

 

Logowanie Subiekt GT

Niewątpliwą zaletą wprowadzenia kategorii jest czytelny podział zamówień. Bez trudu wydzielimy zamówienia z różnych kanałów sprzedaży, takich jak Allegro, eBay, Amazon czy własnego sklepu internetowego. 

Kategorie umożliwiają bardziej zaawansowane filtrowanie zamówień i usprawniają pracę.

Wprowadzone kategorie dokumentów Subiekt, które ustawimy dla zamówień, możemy również wykorzystywać przy dokumentach sprzedaży. Co za tym idzie, zarówno Zamówienie Klienta, jak i Paragon czy Faktura sprzedaży będą zawarte w kategorii tożsamej złożonemu zamówieniu. Zawarcie kategorii w dokumentach sprzedaży będzie przydatne, jeśli obecne statystyki nie pozwalają sprawnie prowadzić rozliczeń i analiz. Możemy ich dokonać za pomocą wbudowanych raportów lub stworzyć własne, np. dopisując zestawienie SQL.

Planując integrację systemu ERP z BaseLinker warto rozważyć i zaplanować wykorzystywanie tej funkcji już na początku. Dodanie kategorii w późniejszym czasie jest możliwe, lecz należy liczyć się z koniecznością rekonfiguracji systemu.

Podział na kategorie szczególnie polecamy firmom, które prowadzą sprzedaż w więcej niż jednym kanale sprzedaży (np. konto Allegro i własny sklep internetowy). Odpowiednie rozdzielenie zamówień to niedoceniona, lecz warta uwagi funkcja.

Wiele firm stoi obecnie przed wyborem systemu ERP dopasowanego do potrzeb. Przed zakupem warto dokonać testów. Bezpłatne demo Subiekta GT można pobrać z tej strony.

Zapraszamy również do sprawdzenia możliwości BaseLinker. Wydłużony okres testowy dla każdego nowego użytkownika, który wykorzysta ten link.