Generowanie dokumentów z użyciem BaseLinker

Generowanie dokumentów w BaseLinker

Planując realizację zamówień, kluczowym elementem jest generowanie dokumentów z BaseLinker. Odpowiednia organizacja sposobu przygotowania dokumentów do przesyłek pozwoli na efektywną i bezproblemową pracę. 

Dokumenty mogą być generowane na dwa sposoby:

 1. przez pracowników biurowych, po wcześniejszej weryfikacji i przekazywane do magazynu w celu pakowania.

2. przez pracowników magazynowych, podczas pakowania poszczególnych paczek.

W obu przypadkach dzieje się to automatycznie. Procesy nie wymagają ręcznego wprowadzania danych i innych czasochłonnych czynności, jednak znacznie różnią się. 

Generowanie dokumentów w biurze

Podstawową zaletą tej formy jest brak konieczności inwestowania w sprzęt. Korzystamy z urządzeń, które już mamy na stanie. Dodatkowo, zmiany w procesie realizacji są marginalne i łatwe do przyswojenia dla pracowników. 

Generowanie dokumentów przed spakowaniem paczki nie jest jednam rozwiązaniem idealnym. Do utworzonego dokumentu sprzedaży może fizycznie zabraknąć towaru w magazynie. Pracownik w biurze nie zna gabarytu przesyłki, jaką finalnie wyjedzie paczka. Łączenie realizacji zamówień wymaga ciągłej komunikacji działów, może wpływać na ciągłość pracy i jej efektywność.

Generowanie dokumentów w magazynie

Realizując zamówienia w magazynie pracownicy mają możliwość dokładnej weryfikacji towaru i określenia ilości i wagi paczek. Na tej podstawie automatycznie generują odpowiednią etykietę oraz dokument sprzedaży. Brak towaru na stanie zatrzymuje realizację zamówienia na etapie przed generowaniem dokumentu, który w przypadku realizacji w biurze byłby już zatwierdzony. Szereg zalet ma wadę w postaci częstej konieczności inwestycji w sprzęt- stanowisko komputerowe może być kosztowne. Zdarza się, iż następuje konieczność rozbudowy sieci wewnętrznej w firmie, aby stanowiska były w pełni funkcjonalne.

Stworzenie stanowisk komputerowych w magazynie zalecamy szczególnie średnim i dużym firmom. Początkujący sprzedawcy, z niewielką ilością zamówień, mogą rozpocząć od wariantu biurowego. Wraz z rozwojem zawsze istnieje szansa rozbudowy i kompleksowej realizacji zamówienia w magazynie.

Prawidłowe zaprojektowanie schematu realizacji zamówień, to ważny element automatyzacji. Jeśli generowanie dokumentów w BaseLinker sprawia trudności, zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w wyborze dogodnej ścieżki i jej wdrożeniu.

Aby automatycznie drukować dokumenty sprzedaży z systemu ERP za pośrednictwem BaseLinker warto zapoznać się z rozwiązaniami SellIntegro.  Z kodem ASKME4 dodatkowe 5% rabatu na abonamenty.